| CONCERTS  | BOARD  | CONTACTS  | SITE MAP | EN |

2015-12-31  : : 
GO TO ENGLISH VERSION >>>
| | MUSIC | | VIDEO | | PHOTO | |
2015-11-20  : : 
ПРОЕКТ "KIEV-ORCHESTRIO"
В САЛОНЕ-РЕСТОРАНЕ «КАНАПА»
ШЕДЕВРЫ УКРАИНСКОГО РЕТРО
ПОДРОБНЕЕ >>>
2015-11-14  : : 
КАМТYГЕZА BIRTHDAY PARTY
СОНЯ СОТНИК, СЕРГЕЙ КУЗИН И ДРУЗЬЯ
ПОДРОБНЕЕ >>>
2015-11-14  : : 
ОСЕННИЙ JAZZ WEEKEND
В АУТЛЕТЕ «МАНУФАКТУРА»
ПОДРОБНЕЕ >>>
БЛИЖАЙШИЕ ВЫСТУПЛЕНИЯ
CLOSEST CONCERTS DATES

 

Мiкс iнгредiєнтiв “Гурту Йо’гурт"

Київський “Гурт Йо’гурт" любить експерименти у всьому – у музицi, змiшуючи стилi (фольк, класична музика,  рок…), з мiсцями виступiв( виступають то у клубах, то на морi…). Ба, навiть у назвi вiдобразився їхнiй потяг до всякого роду забав: гурт “Йо’гурт"– це гра слiв i значень: здавалось, що то назва вiдомого корисного продукту i разом з тим, “йо" - як кажуть угорцi - "добрий, гарний", i водночас - "так" - слово згоди у гуцулiв i “твiй" (your) з англiйської.  Ну, а “гурт", як вже знаємо– колектив, група…
Широкий жанровий i стилiстичний спектр їхньої музики дозволяє творити незабутню атмосферу справжнього свята – зi жвавими танцями та  мiстичним видовищем.

Як ви знайшли один одного?
Кирило Бородiн:
Почалося ще зi школи - Київської музичної десятирiчки, що при Консерваторiї, де ми з самого початку навчалися разом iз Орестом Крисою.  Десь у четвертому класi почали творити музику вже поза межами навчальної програми. З рештою учасникiв ми зiйшлися вже у Консерваторiї. Почали експерементувати, при чому нас явно тягло подалi вiд академiчної музики i ближче до року, етнiки i джазу...

Музика – це єдине, що вас об’єднює, чи є ще щось?
К.Б.
Робота в гуртi займає левову частку нашого часу, але у кожного з нас є  свої авторськi проекти, якi ми радо вiтаємо один в одного, бо так чи iнакше вони стосуються музики i продукують новi iдеї для гурту. Так Марiя Хмельова має власний музичний  проект “Комаха", також вона пише лiтературнi твори. Орест Криса очолює гурт "Татхагата" i паралельно займається науковою музичною дiяльнiстю. Данило Денiсов складає нових пiсень (в нього вже накопичено записаного матерiалу на декiлька альбомiв) а також - виступає з майстеркласами-демонстрацiями вiртуального акордеона "ROLAND"
Ми намагаємось допомагати один одному в реалiзацiї нових iдей. Для всiх нас - це рiзноплановий i цiкавий досвiд.

Конфлiктуєте часто?
К.Б.
Не дуже, адже знаємося вже давно i, як кажуть, "притерлися". Здебiльшого смаки у нас спiвпадають, а коли нi, то камiнь за пазухою не тримаємо - шукаємо спiльне рiшення.

Поза роботою часто збираєтеся?
К.Б. Роботи разом - досить багато, отож вiдпочивати намагаємось окремо. Та iнодi випадає нагода поєднати роботу з вiдпочинком. Ось нещодавно були декiлька виступiв в Криму, в тому числi i на фестивалi ДжазКоктебель, то й мали цiлий тиждень, аби i попрацювати, i повалятися на пляжi, i пройтися гiрськими стежками…
Вас найчастiше впiзнають за iрландськими мотивами.

Чому саме iрландськi?
К. Б.
Цiєю музикою ми почали цiкавитися давно, ще до Консерваторiї. Але можливiсть донести її до слухача виникла трохи пiзнiше, коли Iрландський паб запропонував нам мiсце для постiйних виступiв. I це стало поштовхом для пiдготовки розгорнутої програми. Крiм того, цей прошарок етнiчної музики добре збережений (можемо вiддати належне iрландському народу), вивчати його дуже цiкаво.
Данило Денисов: В мене ця зацiкавленнiсть виникла ще тодi, коли я жив в Санкт-Петербурзi, а в них там особлива повага до кельтської традицiї.

А в Iрландiї про вас знають?
К. Б. Так, нас iнодi  можна почути по їхньому радiо. Та ми й самi зацiкавленi пiдтримувати зв’язок з носiями цiєї культури. Втiм зараз коло наших iнтересiв розширилося, ми вже не робимо акцент на iрландських мотивах, працюємо також зi скандинавськими, українськими та балканськими мелодiями.

А яка атмосфера вам бiльше iмпонує: клубна чи пiд вiдкритим небом?
 К.Б.
З нещодавнiх таких сильних вражень, це, звичайно, фестиваль в Криму. Ми виступали на великiй сценi з природнiми декорацiями –морем, горами i нiчним зоряним небом… Це фантастичне вiдчуття! Така атмосфера нам iмпонує, але за умови, що гарна погода, а в дощ вiддаємо перевагу клубам, де головне – створити теплу, душевну атмосферу.

Чи є в гурту якась магiчна творча кухня: iз прикметами, культовими предметами…
К. Б. Ми не впроваджуємо жодної мiфологiї. Гурт iснує без всякого символiзму чи то забобонiв. Кожен учасник сам працює на свiй мiф, "вiдслiдковує знаки", "прислуховується до внутрiшнього голосу" i таке iнше… А спiльнi зусилля скеровуємо у музичне русло…

Назвiть молодий гурт в номiнацiї “Вiдкриття року" для вас особисто.
К.Б.
Менi цiкаво було потрапити в Коктебель на виступ Катi Чiлi, де вона виступила у супроводi "Соломiн-Бенда". Але в нас у цей вечiр був концерт в iншому мiстi i ми не змогли туди потрапити.  Катя  ж кiлька рокiв майже нiде не виступала (вiдчувалось, що йде накопичення матерiалу), а тут приготувала таку бомбу!
Ще, знаю, готується цiкавий проект, але його нiде не прогнозували, тому не хочу видавати. Можу лише сказати, що буде вiн за участi Сашка Положинського та Ореста Криси.

Що ви можете розказати про людей, якi ходять на вашi концерти?
К.Б. Це рiзнопланова публiка рiзного вiку. Часто бачимо дiтей 3-7 рокiв. Вони, почувши музику, вiдразу  пiдстрибують, починають танцювати. Отака реакцiя нам до вподоби. Нам цiкавi люди, якi ходять до нас на концерти, iнодi вдається познайомитися… Так, два роки поспiль ми зустрiчали на кожному нашому концертi одну жiнку, тож познайомилися i тепер товаришуємо.

А кого з видатних людей ви б хотiли бачити на своїх концертах?
К.Б. Для нас це не принципово – вiдомi люди чи невiдомi… Важливий щирий вiдгук на нашу музику!

Олеся Кость

 

Склад гурту:
Кирило Бородiн –скрипка;
Данило Денiсов –вiртуальний акордеон;
Марiя Хмельова – вокал, флейта;
Орест Криса – гiтара, вокал;
Сергiй Яксон – вiртуальнi ударнi;

Дискографiя
• We Have All Around (2001, Rostok CD);
• Jazzium, Vol. 1 (2002, Lemma CD);
• Збiрка "Рiздвяний альбом" (2002, Lemma CD);
• YoGhurt/Irish Cream (2002, Rostok CD);
• Follow My Steps (2003, Rostok CD);
• Real Live Album (2004, Atlantic CD);
• CoMaha  "Tenderness" (2005, Atlantic CD);
• E.M.C. "Early Music Compillation" (2006, Tellfords Records CD)
• Virtual Band YO'Ghurt "Here That You Hear" - Live (2007, South Ettric Studio CD)


Вони й надалi експерементують зi стилями – вiд класичної музики i фольку до джазу i, навiть до року.
Зараз в постiйному складi гурту 5 осiб: Кирило Бородiн( скрипка, бас-гiтара), Данило Денiсов( акордеон, гiтара, вокал), Марiя Хмельова( вокал, флейта), Орест Криса (гiтара, вокал) та Сергiй Яксон  (ударнi). I, як стверджують очевидцi, вже сiм рокiв живуть собi мирно. 

Интервью газете "Экспресс" (укр)_03.10.2007